Menüü

Avama 6. aprillil!

N-R kl 14:00-19:00; L-P kl 11:00-19:00

Rajad avatud kuni kl 21:00

Räätsade rent Nõmme Seikluspargist

Loodus kutsub räätsadega avastama

Räätsad on heaks abivahendiks looduses raba ja soiste alade ületamiseks. Räätsadega ei vaju läbi pehme ja märja rabapinnase ning talvel aitavad räätsad kergemini paksus lumes sumpamisel.
Jalgade kuivana hoidmiseks soovitame kasutada ka sääriseid.

Räätsad tuleks valida vastavalt kandja ja eesmärgi järgi. Kandja kehakaal ja jalanõu suurus tingib ära, millised räätsad on sobilikud just temale. Enamasti on räätsadel küljes lumelauaklambrit meenutavad kinnitused, millega saab kiiresti ja mugavalt räätsad alla panna ja ka alt ära võtta.
Samamoodi mängib rolli eesmärgilisus ehk kas minnakse rappa suvel või talvel. Talvel tasuks kindlasti eelistada räätsasid, millel ka allpool teravamad nagad, et jäätunud laugastel väga libe poleks.

Räätsadega on looduses aastaringselt huvitav!

Räätsasid tuleks kasutada ka siis, kui on plaanis vaid väike kõrvalepõige laudteelt. Kuna räätsade pind ei lase vajuda turbamättasse, siis ei lõhu see nii palju rabataimestikku, kui seda teeb matkajalats või kummik. Raba pinnas on väga habras ja tavajalatsiga sammud või jäljed on mitmeid kordi kahjustavamad kui räätsade omad. 

Talvel tasub võtta sammud rappa juba sellepärast, et see on ainuke aeg, kui on võimalik rabas otse mingi matkatee ette võtta. Tänu räätsadele on väga mugav nii paksus lumes kui ka jäätunud laugastel matkata. Kui tahta veel vingemat elamust, siis tasub kaasa haarata uisud ja seejärel saab laugastel kiiruskatseid või piruette teha. Talvesaabastele peale panna ka säärised, muidu poeb pehme lumi saapasse ja siis on jalad märjad.

Kevadel on looduses väga huvitav, aga ka küllaltki niiske. Varakevadine matk rabas annab hea ülevaate, kui kiiresti loodus ärkab. Kindlasti tuleks sel ajal matkajalanõu asemel panna jalga kummik villase sokiga ja peale ka säärised.

Suvel tasub rappa minna juba õhtul ja jääda ööseks. Rabas ärgata koos päikesega ja seejärel alustada minimatkadega lauka äärest lauka äärde, tundub kui ideaalne puhkus. Suvise rabamatka soovituslike vahendite hulka kuuluvad kindlasti ka ujumisriided.

Sügisel võluvad rabas värviline loodus. Kuna eesti sügis on vihmane, siis jälle soovitusena kindlasti kummikud ja räätsad kombinatsioon. Raba pole kunagi nii värvikülluslik kui ta on seda sügisel.

 

Räätsade rent

Nõmme Seikluspargist leiad räätsad, millaga hea loodusse minna!
Oma broneeringusoov edasta meile väh 3 päeva enne metsaminekut meilitsi – helin@nommeseikluspark.ee.


Rendi perioodMaksumus
1 päev10.00 €
Nädalavahetus*20.00 €
Nädal45.00 €
Pikema perioodi soodustus**-25%
Säärised (paar)2 €
* Nädalavahetuse rendi periood on REEDE (15:00-17:00) KUNI ESMASPÄEV (9:00-11:00).
** Kolme kuni 6 päeva puhul kehtib ühele rendipäevale -25% hinnasoodustus 1 päeva hinnast.
Sääriste rendihind on korrapõhine ehk hind ei olene rendipäevade hulgast.

Rohkem lisainfot räätsade rendi kohta leiad siit – räätsad Nõmme Seikluspargist.